Kāda apdrošināšana vajadzīga Tavam auto?

Par vajadzību apdrošināt auto zina katrs, taču ne visiem ir skaidrs, kādos brīžos tā vajadzīga un kas jāņem vērā, to iegādājoties un izmantojot.

OCTA

Likums paredz, ka katra transportlīdzekļa īpašniekam vai tā tiesīgam vadītājam obligāti jāiegādājas OCTA apdrošināšana. OCTA atmaksā zaudējumus, kas nodarīti ceļu satiksmes negadījumā cietušajām personām. Tas nozīmē, ka izdevumi par, piemēram, medicīniskajiem pakalpojumiem vai auto remontu, nebūs jāatmaksā negadījuma izraisītājam – visus zaudējumus sedz apdrošināšanas kompānija.

Maksimālais pieejamais atlīdzības apmērs ir 5 000 000 eiro neatkarīgi no cietušo personu skaita, bet mantai līdz 1 000 000 eiro . Tādēļ būtiski sekot līdzi polises derīguma termiņam. Autovadītāju ērtībām apdrošinātāji un polišu salīdzināšanas portāli nereti nodrošina bezmaksas atgādinājuma nosūtīšanu kādu laiku pirms polises termiņa beigām.

KASKO

Vēl viens transportlīdzekļu apdrošināšanas variants ir KASKO apdrošināšana. Šī apdrošināšana sedz zaudējumus, kas radušies konkrētā auto īpašnieka izraisītā ceļu satiksmes negadījumā vai tad, ja mašīna tiek apzagta vai nonākusi garnadžu rokās. KASKO atlīdzina automašīnas remonta izmaksas. KASKO polises iegāde nav obligāta , tomēr, ja auto iegādāts līzingā vai kredītā, polises noformēšana ir obligāta . KASKO apdrošināšana ir ne tikai vieglo automašīnu privilēģija. Tā piemērota arī kravas automašīnām, autobusiem, traktoru tehnikai, motocikliem.

Vairāk uzzini- https://www.iizi.lv/kasko

Atšķirībā no OCTA polises, KASKO apdrošināšana paredz plašu risku segumu. Piemēram, KASKO apdrošināšana parasti ietver to zaudējumu segšanu, kas radušies:

> Citu personu nelikumīgo darbību dēļ;
> Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā;
> Dēļ dabas stihiju izraisītajiem bojājumiem

Iegādājoties KASKO, papildus var izvēlēties tieši konkrētajai situācijai un vajadzībām pielāgotus riskus – apdrošināšana var ietvert arī, piemēram, tehnisko palīdzību uz ceļa vai transportlīdzekļa aizvietošanu.

OCTA un KASKO polišu cenas ietekmē vairāki kritēriji, piemēram, transportlīdzekļa veids un vecums, autovadītāja vecums un pieredze. Polises cenu vienkārši uzzināt, izmantojot kādu no OCTA vai KASKO kalkulatoriem.

Aspekti, kas ietekmē apdrošināšanas polises izmaksas

Lai sameklētu piemērotāko OCTA vai KASKO polisi, būtiski saprast, kādi faktori iespaido tās izmaksas.

Piemēram, OCTA apdrošināšanas izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, papildus tiek vērtēta arī spēkrata vērtība, izvēlētie apdrošināšanas riski un pašriska apmērs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *